Daganatos betegségek
Daganatos betegségek ellen
Sajnos napjaink egyre gyakoribb problémája, és sok esetben súlyos gondokat jelenthetnek az ilyesfajta betegségek. Ne feledd: daganatos betegségek esetén nem csak a gyógyítás, de a megelőzés is legalább olyan fontos! A gyorsan felszívódó szénhidrátokban gazdag, és emellett kevés immunerősítő tápanyagot tartalmazó élelmiszereknek nincs helye a daganatos betegek étrendjében. Ezek közé tartoznak például az édességek, számos cukortartalmú ital, a fehérlisztkészítmények, a hántolt rizs és bizonyos gyorsételek. Mézet viszont szabad édesítőszerként használni, mivel kevésbé emeli a vércukorszintet, mint a háztartási cukor vagy a szőlőcukor.
Ha szeretnél többet megtudni a daganatos betegségek ellen leghatásosabb méhtermékekről, görgess le a terméklista alatti részhez!
Vedd fel a harcot a daganatos megbetegedésekkel szemben!
Az is a méz fogyasztása mellett szól, hogy flavonoidjai bizonyítottan immunerősítő hatásúak. Ebből a szempontból kifejezetten javallottak a nagy pollentartalmú nektármézek; javasolható továbbá a méz virágporral való dúsítása. A virágpornak nagy a fehérje és aminosavtartalma, ezenkívül vitaminokat, ásványi anyagokat és flavonoidokat is tartalmaz.
Rákos megbetegedés esetén a szervezetnek nagy mennyiségben van szüksége ezekre az anyagokra, mivel az immunrendszer nagyon igénybe van véve. A szervezetnek gyors ütemben kell előállítani az ellenanyagokat, és ki kell szűrnie a káros anyagcseretermékeket. A testi sejtek regenerációjához pedig eleve több fehérjére van szükség. Gyakori azonban, hogy a betegség következtében csökken az étvágy, rágási és nyelési nehézségek lépnek fel, gyengül az emésztés, ezért a szervezet nem jut elegendő táplálékhoz.
Ugyanakkor már 50 grammnyi virágpor is fedezi egy felnőtt ember napi aminosavszükségletét, és emellett annyi fehérjét tartalmaz, mint 250 g hús vagy három és fél tojás.
Rendkívül hasznos a méz propolisszal való dúsítása is. A propolisz a méhek által készített lép egyik alkotóeleme. Kávésav-fenetilésztert tartalmaz, amely daganatgátló és immunmoduláló tulajdonságairól ismert. A kísérletek során képes volt lekötni a szabadgyököket, és gátolni tudta a sérült sejtek szaporodását. A méz virágporral és propolisszal való dúsítása azért is rendkívül előnyös, mivel a méz étvágyserkentő hatású, könnyen lenyelhető, és jól emészthető. A méz alkotóelemeit képező savak és enzimek növelik a benne található többi anyag hatékonyságát is.
Számos kórokozó, amelynek szaporodását a méz gátolja, gyomor- és bélfertőzéseket, valamint felsőlégúti megbetegedéseket okozhat, ami egy legyengült, rákos szervezetben különösen nagy veszélyforrást jelent. Az enzimek a méz természetességének fokmérői, és az élő anyag tulajdonságaival ruházzák fel a kaptárak kincsét. Az emberi szervezet számára is nagy jelentőséggel bírnak, elsősorban a sebek és a felsőlégúti fertőzések kezelésénél.
Itt szólni kell még a méhek által termelt életelixírről, vagyis a méhpempőről. Ez egy igen összetett, eddig még teljesen megfejtetlen összetételű, bonyolult és eddig még hamisíthatatlan csodaanyag. A méhpempőfogyasztással kapcsolatban jelentős pozitív tapasztalati eredmények vannak a daganatos betegségek kezelésében is. A daganatos betegségek megelőzését pedig elősegíti a negyedévente tartott méhpempőkúra.
Leghatásosabb méhtermékek daganatos betegségek ellen:
A pohánka (hajdina) méz és a napraforgó méz, valamint a propolisz, a virágpor, és a méhpempő.