A feketemálnáról
A feketemálna elsősorban Észak-Amerikában őshonos. Már az itt élő indiánok is hittek a gyógyító erejében, ezért előszeretettel csemegéztek belőle. De nem csak gyógyítás céljából fogyasztották, hanem szerették a gyümölcs rendkívül édeskés ízét is, és a gyümölcsnek az illatát is nagyon csodásnak tartották. A feketemálna színét egy antocián nevű antioxidáns vegyület adja.
A feketemálna igen gazdag antioxidáns vegyületekben, így például flavonoidokban is. De C-vitamin is nagy mennyiségben található benne, amely az immunrendszerünk védelmében játszik kiemelkedő szerepet. Az antioxidánsok nagyon jó szolgálatot tesznek egészségünk megőrzése érdekében. A károsító szabadgyökök ugyanis folyamatosan roncsolják a sejtjeinket, enzimjeinket és a kötőszöveti molekuláinkat.
Ennek a folyamatnak azonban súlyos következményei lehetnek, mint például a szervezetünkben kialakuló gyulladások, de különféle funkciózavarok és degeneratív betegségek is kialakulhatnak. Az antioxidánsok azonban a segítségünkre lehetnek abban, hogy ezek a folyamatok ne alakuljanak ki, vagyis védelmet élvezhetünk általuk a súlyos betegségekkel szemben. Ha rendszeresen fogyasztunk antioxidáns vegyületekben gazdag étkeket, akkor biztosak lehetünk benne, hogy sokáig egészségek maradhatunk, de nem csupán fizikailag, hanem szellemileg is sokkal jobban érezhetjük magunkat.
A feketemálna kicsit hasonlít a hazánkban is fellelhető málnához, de attól jóval egészségesebb, és magasabb a rost-, a szénhidrát- és a pektintartalma. A gyógynövényként is funkcionáló feketemálna baktériumölő hatással is bír. Ez a gyümölcs képes megkötni a vasat, így vérszegénység esetén kötelező lenne a fogyasztása.
Fogyasztása segít a vércukorszint optimális beállításában, illetve rendszeres fogyasztásával a húgyutak is egészségessé válnak. Segít a vérnyomás beállításában, és még az ízületekre is rendkívül kedvező hatással van.
A feketemálna fitoösztrogént is tartalmaz, amely jó hatással van a kötőszövet és a bőr állapotára, vagyis szemmel láthatóan üdévé és simává teszi a megfáradt, ráncosodásra hajlamos bőrt.
Amerikában kutatásokat is végeztek ezzel a rendkívül egészséges gyümölccsel kapcsolatban. Megállapítást nyert, hogy a feketemálna rákmegelőző hatása sokkal nagyobb, mint az áfonyáé, amely gyümölcs pedig köztudottan szintén rengeteg antioxidáns vegyületet tartalmaz.
A ginzengről
Többezer szakirodalom jegyezte le a ginzeng sokszínű jótékony szerepét a rák, a neurodegeneratív rendellenességek, az inzulinrezisztencia és a magas vérnyomás esetén. Különösen arról számoltak be, hogy a ginzeng az immunrendszer szabályozásán keresztül fenntartja az immunrendszer homeosztázisát, és fokozza a betegségekkel vagy mikrobákkal szembeni ellenállást.
Sok tanulmányban arról írnak, hogy a teljes ginzeng kivonat fokozza az természetes ölősejtek (NK-sejtek) működését, és szabályozza a gyulladásos citokinek szekrécióját. Bár a gyulladás fontos a gyógyulási folyamat megindításához, de tartósan fennállva kóros következményekkel járhat a szervezetre nézve. Az ilyen krónikus gyulladásos válaszok jelentős szövetkárosodást okozhatnak, és autoimmun betegségeket válthatnak ki.
A ginzengről kimutatták, hogy csökkenti a gyulladásgátló citokinek termelését, és ezáltal enyhíti a gyulladásos betegségek tüneteit és progresszióját. Állatokon végett vizsgálatok azt sugallják, hogy a ginzeng segíthet a fájdalom csillapításában, beleértve az ízületi gyulladással járó fájdalmat.
Úgy tűnik, hogy a ginzeng kivonat fokozhatja az olyan betegségek elleni oltások hatását is, mint az influenza. Egerekre gyakorolt hatásainak kutatása arra utal, hogy lehetséges kapcsolat áll fenn a ginzeng, valamint az influenza és a légúti syncytialis vírus (RSV) kezelése és megelőzése között. Megállapítások szerint a vörösginzeng-kivonat javíthatja az influenzát kiváltó vírussal fertőzött tüdősejtek túlélését.
Stresszoldó: A ginsenozidok olyan természetes peszticidek, amelyek megvédik a növényt a rovaroktól és baktériumoktól, és minket a mindennapi élet stresszétől. Az agyra hatva normalizálják az úgynevezett hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengely működését, amelyet a stressz megzavarhat. A ginzeng hozzájárulhat a stresszhormonok, például a kortizol felszabadulásának szabályozásához. Amikor stressztől szenvedünk, mellékveseink túl sok kortizolt termelhetnek (ami miatt képtelenek vagyunk ellazulni és aludni), vagy túl keveset (amitől fáradtak és energiahiányosak lehetünk).
Energizáló: A ginsenozidok a központi idegrendszerre és a perifériás idegrendszerre gyakorolt hatásait is kimutatták. Egyes összetevőit, például a poliszacharidok és az oligopeptidek segíthetnek a fáradtság ellen. Egy négyhetes vizsgálat keretében 1 vagy 2 gramm Panax ginsenget, illetve placebót adtak 90, krónikus fáradtságban szenvedő embernek. Bebizonyosodott, hogy a ginzeng fokozhatja a fizikai aktivitást.
Egy, a Mayo Klinika által vezetett vizsgálatban 340 daganatos beteget vizsgáltak, akik vagy a kezelés utáni szakaszban voltak, vagy rákkezelés alatt álltak. A betegek 60 százalékának mellrákja volt. Az érintettek kapszula formájában minden nap 2000 mg tiszta amerikaiginzeng-gyökeret kaptak. Négy hét után nem történt jelentős javulás, de a nyolcadik hétnél a ginzenget szedőknek hirtelen megugrott az általános energiaszintje a placebo csoportéhoz képest. A kimerültség is gyorsan csökkent azoknál, akik ginzeng kiegészítőt szedtek.
A menopauza időszaka sok nő számára kihívást jelenthet a fizikai és érzelmi tünetek miatt, mint például a hőhullámok, éjszakai izzadás, hangulatingadozások, ingerlékenység, szorongás, depressziós tünetek, hüvelyi szárazság, csökkent szexuális vágy, súlygyarapodás, álmatlanság és hajhullás. A kutatások szerint a ginzeng természetesen csökkentheti ezeket a tüneteket vagy enyhítheti azok súlyosságát a menopauza során. További előnyei közé tartozik az agyi funkciók javítása és a kognitív funkciók támogatása. Serkenti az agysejteket, javítja a koncentrációt.
A ginzeng kiemelkedően csökkenti a stresszt, javítja a hormonális egyensúlyt, és támogatja a szexuális teljesítményt. Hatékonyan javítja az agy működését és segíti a kognitív funkciókat. Emellett pozitív hatással van a vércukorszintre, segít a fogyásban, és hozzájárulhat a rák megelőzéséhez. Adaptogén tulajdonságai erősíthetik az immunrendszert és támogathatják az általános egészséget és vitalitást.
A méhpempőről
A méhpempő közismert gyógyhatásai közül a legfontosabbak: a méhpempő javítja a szervezet általános egészségi állapotát, növeli a munkateljesítményt, a koncentrációs készséget, jótékonyan befolyásolja az alvási ciklust, erősíti a memóriát. Tavasszal, a méregtelenítési időszakban különösen javasolt legalább 6 hetes méhpempőkúrát tartani egészségünk megőrzése érdekében, de számos betegség is megelőzhető, illetve nagymértékben visszafordítható a méhpempő rendszeres vagy kúraszerű fogyasztásával.
A méhpempő az egyetlen olyan természetes anyag, amely több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz.
A méhpempő kivételes táplálékkiegészítő, egy valódi életelixír, mely különleges tulajdonságokkal rendelkezik. A méhherék és a dolgozók nyáron 4-6 hétig, míg télen maximum 5-6 hónapig élnek, ezzel szemben a kizárólag méhpempővel táplált méhanya (méhkirálynő) átlagos élettartama 3-4, sőt akár 5 év is lehet.
A méhpempő főbb hatásai összefoglalva:
- Meddőség, menstruációs panaszok, klimax ellen ajánljuk
- Impotencia és prosztata betegségek esetén is segít
- Vércukorszint csökkentő hatása van (cukorbetegeknek is)
- Krónikus fáradtság ellen és immunerősítésre is használható
- Depresszió, álmatlanság, szorongás ellen is hat
- Érelmeszesedésre is ajánljuk
- Szívinfarktus ellenes
- Daganatos megbetegedés ellenes
- Pajzsmirigy túlműködés esetén is segít
A méhpempőről bővebben itt olvashatsz »
A repcemézről
A repceméz az egyik legmagasabb szőlőcukor tartalmú mézünk, ezért is kristályosodik ki már néhány napon belül. Krémes (ránézésre "zsírszerű") állaga miatt hívják krémméznek is. Színe a krémszínűtől a halvány sárgáig terjed. Nagyon édes, de emellett a nyíló repcetáblára emlékeztető enyhe illata van. A repceméz előnyös sportolóknak és szellemi-fizikai munkát végzőknek is.
A gyakran termelt hazai mézek közül a repceméz az egyetlen méz, amely lúgos kémhatású, ezért gyógyhatása gyomorsav túltengés esetén is megmutatkozik, ilyenkor is ehető, sőt javasolt. Mivel magas a vastartalma, vérszegénység ellen is ajánlott.
A repcemézet (krémmézet) enyhe zamata miatt előszeretettel használják teába, kávéba, mert a repceméz meghagyja az italok ízét, aromáját. A repce virágpora és méze az egyik a legtáplálóbb a méhek számára is, ugrásszerűen erősödnek tőle a tápértékben dús beltartalma miatt. Hazai fogyasztók a repcemézet elsősorban olcsósága miatt értékelik.
A repceméz főbb hatásai:
- nagyon alacsony savtartalma miatt gyomorsav túltengésben, gyomorégésben szenvedőknek is ajánlható
- szervezeterősítő
- fertőtlenítő
- gyulladáscsökkentő hatású
- magas vastartalma miatt vérszegénység ellen is ajánlott
Összetevők: liofilizált feketemálna 6%, tiszta méhpempő 4%, repce krémméz 90%, ginzeng
Kiszerelés: 440 g
Származási hely: Magyarország
Átlagos tápérték 100 g termékben: |
|
Energia |
300 kcal |
Zsír |
0,62 g |
Szénhidrát |
77,2 g |
- amelyből cukrok |
76,4 g |
Fehérje |
1,2 g |
Só |
0,004 g |
Csomagodat már a következő munkanapon kiszállítjuk, ha 13:00 óráig leadod a megrendelésedet, és minden van készleten, amit kértél!
Felhívjuk figyelmedet, hogy a weboldalon és a kiadványainkban szereplő adatok kizárólag tájékoztató jellegűek, az egyes véleményeket pedig az Alaptörvény Szabadság és felelősség fejezete IX. cikkének (1) pontja alapján („Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához”) közöltük.
Az információk nem használhatók diagnózisként, illetve egészségügyi problémák, betegségek kezeléseként, valamint a felsorolt mézek és egyéb termékek nem helyettesítenek egyetlen gyógyszert sem. Az élelmiszerekről és táplálék-kiegészítőkről adott tájékoztatást nem bírálták el hazai, ill. nemzetközi hatóságok és nem tekinthetők gyógyszernek egyetlen betegség kezelésére és megelőzésére sem. Bármilyen komolyabb életmód-változtatás előtt beszéld azt meg szakemberrel, kérd ki a tanácsát!