A citromról
A citrom az egyik legértékesebb és legsokoldalúbb gyümölcs. A citrom fogyasztására azért van szükség, mert az emberi test nem állítja elő a C-vitamint, és nem is tárolja. A sejtek számára azonban elengedhetetlen alkotóelem. Ezért, ha folyamatosan ellátjuk szervezetünket C-vitaminnal, számos betegséget előzünk meg, vagy segítjük a gyógyulást. A citrom az egyik leghatásosabb vírusölő, kitűnő szer a megfázás ellen.
Bioflavon tartalma lehetővé teszi, hogy vértisztító hatása legyen, valamint véredény regeneráló tevékenységre is képes. Alkalmazható: hormonális elégtelenség, torokfájás, láz, tüdőgyulladás, fejfájás, cisztiszek, kóros daganatok, izomgörcs, izomfájás, gyomorégés, reuma, magas koleszterin esetén.
A citromnak számos jótékony hatása van. Savas jellege segít csökkenteni a szervezet pH-szintjét, ami segíthet a gyulladás csökkentésében. A citrom antioxidánsokban is gazdag, amelyek segíthetnek a szabad gyökök semlegesítésében és az oxidatív stressz csökkentésében.
Emellett a citrom C-vitamin-tartalma feltehetően elősegíti a jobb immunválaszokat és támogatja az általános egészségi állapotot. Tanulmányok azt is kimutatták, hogy a citromlé fogyasztása gyulladáscsökkentő hatással lehet az ízületekre és a szövetekre.
Végül, természetes antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően a citrom segíthet a gyulladást okozó fertőzések leküzdésében is. Mindezek az előnyök a citromot kiváló választássá teszik mindazok számára, akik csökkenteni szeretnék a gyulladást a szervezetükben.
A gyömbérről
A gyömbérben található 400 vegyület közül négy fenolos vegyület - gingerolok, shogaolok, paradolok és zingeronok - felelősek elsősorban a gyömbér biológiai hatásaiért. Összességében az in vitro és in vivo vizsgálatok is kimutatták a gyömbér erős gyulladáscsökkentő és antioxidáns aktivitását. A gyömbér kivonat serkentette számos antioxidáns enzim expresszióját, és csökkentette a ROS (reaktív oxigénfajok) és a lipid peroxidáció képződését.
Ezek számos egészségügyi probléma és betegség, például a krónikus gyulladásos állapotok, szív- és érrendszeri betegségek és az öregedés felgyorsult folyamataival kapcsolatosak lehetnek. Számos tanulmány igazolta, hogy a gyömbér potenciálisan megelőzheti a szív- és érrendszeri betegségeket, az ezekkel kapcsolatos patológiákat, amelyek a szív- és érrendszeri betegségek kockázati tényezőinek számítanak (cukorbetegség, elhízás és metabolikus szindróma), mérsékli a kemoterápia által kiváltott hányingert és hányást, ízületi gyulladást, gyomor rendellenességeket, fájdalmat, légzőszervi betegségeket és neurodegeneratív betegségeket.
Az ulceratív colitis, a Crohn-betegség, a reumatoid arthritis, a pikkelysömör és a lupus erythematosus néhány gyakori gyulladásos betegség. Ezek a betegségek gyakran súlyosak, és általában közös jeleket mutatnak, például gyulladásos folyamatokat és az immunrendszer rendellenességeit. A gyulladáscsökkentő gyömbér fogyasztása javíthatja ezeknek a betegeknek az életminőségét.
A COVID-19 súlyos eseteiben gyakran alakulnak ki tüdőszövődmények, például akut légzési distressz szindróma (ARDS) és tüdőgyulladás. A gyömbér, különösen a 6-gingerol és más gingerolok, bizonyítottan csökkentik a gyulladásos reakciókat, így enyhítik ezeknek a szövődményeknek a súlyosságát. Egy randomizált-kontrollált vizsgálatban, amely ARDS-ben szenvedő betegeket vizsgált, a gyömbérkivonattal kezelt betegek gyorsabb felépülést mutattak, alacsonyabb gyulladásszintekkel és jobb oxigénellátással, mint a kontrollcsoportban lévők.
A repcemézről
A repceméz az egyik legmagasabb szőlőcukor tartalmú mézünk, ezért is kristályosodik ki már néhány napon belül. Krémes (ránézésre "zsírszerű") állaga miatt hívják krémméznek is. Színe a krémszínűtől a halvány sárgáig terjed. Nagyon édes, de emellett a nyíló repcetáblára emlékeztető enyhe illata van. A repceméz előnyös sportolóknak és szellemi-fizikai munkát végzőknek is.
A gyakran termelt hazai mézek közül a repceméz az egyetlen méz, amely lúgos kémhatású, ezért gyógyhatása gyomorsav túltengés esetén is megmutatkozik, ilyenkor is ehető, sőt javasolt. Mivel magas a vastartalma, vérszegénység ellen is ajánlott.
A repcemézet (krémmézet) enyhe zamata miatt előszeretettel használják teába, kávéba, mert a repceméz meghagyja az italok ízét, aromáját. A repce virágpora és méze az egyik a legtáplálóbb a méhek számára is, ugrásszerűen erősödnek tőle a tápértékben dús beltartalma miatt. Hazai fogyasztók a repcemézet elsősorban olcsósága miatt értékelik.
A repceméz főbb hatásai:
- nagyon alacsony savtartalma miatt gyomorsav túltengésben, gyomorégésben szenvedőknek is ajánlható
- szervezeterősítő
- fertőtlenítő
- gyulladáscsökkentő hatású
- magas vastartalma miatt vérszegénység ellen is ajánlott
Egyedülállóan magas (6%) citrom tartalmával garantáltan kirobbanó ízélményben lesz részed. Tippünk: fogyaszthatod nassolnivalóként, desszertként magában kanalazva, vagy túróhoz, natúr joghurthoz keverve, de túrókrémes süteményekhez vagy palacsintákba töltve is kitűnő választás. A gasztronómiai célú felhasználásának csak a képzeleted szab határt. Ha megkóstolod, biztosan rá fogsz szokni. Intenzív gyümölcsíze mindenkit elvarázsol: olyan, mintha egyenesen egy frissítő limonádét vagy gyömbéres-citromos forró teát kortyolnál.
Összetevők: liofilizált citrom 6%, repce krémméz 94%, gyömbér
Kiszerelés: 140 g
Származási hely: Magyarország
Átlagos tápérték 100 g termékben: |
|
Energia |
304 kcal |
Zsír |
0,18 g |
Szénhidrát |
78,7 g |
- amelyből cukrok |
77,8 g |
Fehérje |
0,9 g |
Só |
0,007 g |
Csomagodat már a következő munkanapon kiszállítjuk, ha 13:00 óráig leadod a megrendelésedet, és minden van készleten, amit kértél!
Felhívjuk figyelmedet, hogy a weboldalon és a kiadványainkban szereplő adatok kizárólag tájékoztató jellegűek, az egyes véleményeket pedig az Alaptörvény Szabadság és felelősség fejezete IX. cikkének (1) pontja alapján („Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához”) közöltük.
Az információk nem használhatók diagnózisként, illetve egészségügyi problémák, betegségek kezeléseként, valamint a felsorolt mézek és egyéb termékek nem helyettesítenek egyetlen gyógyszert sem. Az élelmiszerekről és táplálék-kiegészítőkről adott tájékoztatást nem bírálták el hazai, ill. nemzetközi hatóságok és nem tekinthetők gyógyszernek egyetlen betegség kezelésére és megelőzésére sem. Bármilyen komolyabb életmód-változtatás előtt beszéld azt meg szakemberrel, kérd ki a tanácsát!