Másnaposság
Másnaposság ellen
A másnaposság megtapasztalása szinte minden 18 éven felüli embernél előfordul. Az alkohol fogyasztása nem minden esetben okoz másnapos tüneteket, ez nagyban függ a bevitt ital mennyiségétől, valamint a szervezet tolerancia szintjétől is, van aki kevesebb alkoholtól is tüneteket tud produkálni, minden esetben ismerni kell a saját határainkat.
Amennyiben többet szeretnél olvasni a másnaposságról, görgess le a termékek alatti részhez.
14
termék
1
14
14
termék
1
14
Mi történik a másnapos ember szervezetében?
- Az alkohol elfogyasztása után az emberi testben olyan biokémiai folyamatok mennek végbe, melyek az alkohol lebomlása során káros anyagokat is termelnek, például a máj alkohol-dehidrogenáz nevű enzimje az alkoholt acetaldehidre bontja, ami nem csak a májat, hanem az agyat is károsítja. Ez egy toxikus vegyület, melynek köszönhetően késleltetve érezzük a pusztító macskajajt - akkor fejti ki hatását, mikor már nem iszunk, de az alkohol már lebomlott bennünk.
- A gyomorpanaszok és a hányinger oka, hogy az alkohol hatására a gyomorsav túltermelődik, illetve az elfogyasztott alkohol irritálja a gyomorfalat és a szervezet ezt ellensúlyozandó mihamarabb meg akar szabadulni a bevitt mennyiségtől, méghozzá teljes kiürítéssel, hányás útján.
- A sejtek energiáját biztosító glükóz mennyisége csökken, hiszen a bevitt alkoholt lebontó máj nem tud glükózt termelni.
- Az alkoholfogyasztás megzavarja az alvás természetes fázisait, különösen a REM-szakaszt, (ami kialvatlanságot eredményez) – ezért az ittas ember nem tud alvás közben kellőképpen regenerálódni.
- Dehidratáció és étvágytalanság is kialakulhat.
- Mindemellett meg kell említeni, hogy az alkoholfogyasztás miatt a kardiovaszkuláris rendszer fokozott megterhelésnek van kitéve.