Selyemfű méz
Selyemfű méz
A selyemfű (vaddohány, selyemkóró) méz különlegesen illatos és jellegzetesen fűszeres ízű méz, Jó tárolási körülmények között későn, csak kétéves korában kristályosodik ki. Színe világos, hasonló az akácéhoz, talán egy árnyalattal sötétebb. Nyers ételek különleges ízesítője. Pollen (virágpor) tartalma alacsony, mert a méhek nem gyűjtik a virágporát. A selyemfű mézet a világpiacon még nem ismerik, igazi hungarikum.
Amennyiben többet szeretnél olvasni a selyemfű mézről és hatásairól, görgess le a termékek alatti részhez.
Egyre többen fogyasztják a selyemfű mézet
A selyemfű méz növényét a selyemfüvet (másnéven selyemkóró, vaddohány) hazánkba az akáccal kb. egy időben hozták be Észak Amerikából. A gyomnövénynek kikiáltott vadon élő selyemfű olyan homokos területeken is terem, ahol más növény nem él meg. Európában kizárólag a Duna-Tisza közén (Kiskunságban) található meg nagyobb foltokban, itt nagyon jó "méhlegelőt" biztosít és finom illatú virága nagyobb mennyiségű mézet ad.
Sivár homokon ahol más növény nem terem meg, szépen díszlik és mézel. Bár drasztikus gyomnövénynek lett kikiáltva, és kultúrnövények termesztésében lehet, hogy káros, de a sivár homokot megköti és a selyemfű méz kitűnő tulajdonságokkal rendelkezik. Klinikai kísérletek szerint gyulladáscsökkentés tekintetében a selyemfű méz a második leghatásosabb mézfajta. A Kiskunságon, a Duna menti galériaerdőkben és a Tolnai-dombvidéken található nagyobb foltokban, amely jó méhlegelőt biztosít és nagyobb mennyiségű igazi selyemfű mézet ad. Az akác után nyílik, száraz melegben 28-30°C-on nektároz legjobban. Más növényekkel egy időben nem virágzik. Tovább a selyemfűméz teljes leírásához »
A selyemfű méz főbb hatásai:
- virágpor allergiások is fogyaszthatják
- vérnyomás szabályozó hatású
- szervezeterősítő
- égés kezelésére, sebgyógyításra kiváló