Virágméz
Vegyes virágméz
A virágmézet értékes mezei virágokról, gyógynövényekről gyűjtik a méhek, emiatt beltartalmilag kiváló méznek számít. Hatása összetett, mivel sokféle növény az alapja, de szakemberek szerint a legértékesebb mézek közé tartozik. A virágméz erősíti a szervezet immunrendszerét. Színe a benne levő mézek összetételétől függően változó, színe halványbarnás színtől egészen a sötétbarnáig terjed. Kristályosodásra hajlamos. Érzékeny gyomrúak is fogyaszthatják. Fogyasztásra önmagában és sütemények ízesítésére kiválóan alkalmas.
Amennyiben többet szeretnél olvasni a virágmézről és hatásairól, görgess le a termékek alatti részhez.
A változatos természet méze: a vegyes virágméz
Ezt a mézet értékes mezei virágokról, gyógynövényekről, erdőszélek gyümölcs-, fűz-, vadmeggy-, galagonya-, vadrózsa-, akác virágáról gyűjtik a szorgalmas méhek, emiatt beltartalmilag kiváló méznek számít. Szakemberek szerint a virágméz a legértékesebb mézek közé tartozik, mivel a természetgyógyászatban is használt különféle növényekről származó nektár révén a méz hatásterülete is kiszélesedik.
Amikor a méhek ilyen sokvirágú tarka réteken, díszkertekben, botanikus kertekben gyűjtenek, vagy ha a méhész ritkábban perget, a különböző eredetű nektár vegyes mézzé érik. A vegyes virágméz összetétele évszakonként és tájanként mindig más és más. Vegyes mivoltából következik, hogy sokféle cukrot, szerves savat, illóolajat, ásványi elemet tartalmaz, ami fokozza kedvező élettani hatásait.
A Kárpát-medencében 700 növényfaj iránt érdeklődnek a méhek. Ezek a legnagyobb botanikus kertben sem találhatók meg mind. Egyes méhészetek egy évben 40-50 különböző növény termékeivel találkoznak. A vegyes virágmézek ennek megfelelően illóolajokban, ásványi anyagokban mindig gazdagabbak, mint a fajtamézek. A vegyes virágméz minden vidéken és minden évben más, egyedi. Bővebben itt olvashatsz a virágmézről »
A vegyes virágméz főbb hatásai:
- szervezeterősítő, összetett hatású
- fertőtlenítő hatású
- sebgyógyításra kiváló
- bőrápoló hatású