Stressz
Stressz ellen
Az elmúlt pár év mindenféle történése eleve türelmetlenebbé és feszültebbé tette az emberek többségét. A stressz korunk emberének egyik legjellemzőbb népbetegsége, akár a munkahelyi feladatok, akár az otthoni teendők vagy a családi problémák (vagy ezek együttesen), esetleg a médiából jövő félelemkeltés váltják ki. Ezen az oldalon összegyűjtöttük Neked azokat a 100%-ban természetes megoldásokat, amik segíthetnek, ha Te is hajlamos vagy sokat stesszelni.
Amennyiben többet szeretnél olvasni a stresszről és okairól, valamint azokról a termékekről, amikkel felveheted ellene a harcot, görgess le a termékek alatti részhez.
Útmutató a stresszmentes élethez
A stressz tüneteit az okozza, hogy a negatív hatású, feldolgozatlan testi-lelki terheléstől a szervezetünkben úgynevezett szabadgyökök keletkeznek. A szabadgyökök aztán nagy kalamajkát csinálnak a szervezetünk minden részében. Károsítanak minden sejtet, gátolják a sejtek normális működését, utat nyitnak a kórokozóknak és a fertőzéseknek. Mindez többféle krónikus betegséghez is vezethet, mint az ízületi gyulladás, a reuma, az érelmeszesedés és a különféle allergiák. Legsúlyosabb változata, amikor a sejtmagot támadják meg, és emiatt a sejt idővel akár rákos sejtté is korcsosulhat.
A szabadgyökök ellenségei, így az emberek megmentői az antioxidánsok, amik hatástalanítják a szabadgyököket, ezért gyökfogónak is hívják őket. A táplálékkal felvett antioxidánsok közé tartozik többek között az A-, C- és E vitamin, a béta-karotin, a nyomelemek közül pedig a réz, a cink, a króm és a szelén, továbbá a növényi festékanyagok és az enzimek.
Növényi eredetű élelmiszer lévén a méz is tartalmaz sejtvédő anyagokat. Ilyenek a króm, a réz, a cink, a flavonoidok és a kataláz nevű enzim. A sötét színűek mézek több antioxidánst tartalmaznak, mint a világosak. Emellett vannak kifejezetten nyugtató hatású mézek is, mint például a levendula (a levendula ágyon érlelt méz is tartalmazza ugyanazokat a hatásokat) vagy a macskagyökér-kivonatot tartalmazó manukaméz.